Něco o mně

Můj pohled

JáAhoi!ka...

Tak nějak jsem se za celou dobu ještě nepředstavil... V okruhu lidí, věcí, příbuzných stránek, na různých forech jsem zván a znán pod nickem Danny Parker... Tento nick jsem si dal podle jedné stejnojmenné postavy z filmu The Salton Sea... Kdo neviděl, vřele doporučuji, kdo viděl, nemusím představovat :-). Je mi čerstvě 23, momentálni žiji v Anglii, někde mezi Liverpoolem a Manchesterem...


V "podezřelých" kruzích jsem se začal pohybovat od 14, 15 let. Byl jsem drsným punkerem a antirasistou. Nosil jsem Áčka, odznaky s antinazi tematikou apod. Myslel jsem, že všichni, kdož mají plešku, těžký boty a bombera, jsou náckové, ty podělaný svině. Po městě jsem všemožně vylepoval nálepky s antifa tematikou a pokoušel jsem se spojit i s antifašistickou akcí. Chodil jsem pravidelně na zápasy SK Sigmy Olomouc a to přímo do kotle. Po rozmachu rasistických hooligans v Olomouci jsem na zápasy přestal chodit. Bylo to proto, že jsem byl mnoha těmto náckům trnem v oku a oni si mezi sebou nějak podali zprávu, že když mě uvidí, mají mi dát co proto. Tedy můžu říci, že jsem se bál. Nestydím se to přiznat, protože všichni jistě víte, čeho všeho jsou schopní.

Před zruba třemi roky jsem si o hnutí skinheads přečetli a zjistil jsem, jak je to doopravdy a tak nějak jsem si uvědomil další příklad mediálního omylu. Poněkud jsem pozměnil své názory na plešky a začal jsem sympatizovat se skinheads.

Sharp2

Nedlouho poté jsem si vyholil hlavu, koupil zeleného bombera a glády. Jelikož jsem už vpodstatě od mala antifašounek, nevzdal jsem se svých odznaků, jen áčka jsem vyměnil. Z tohoto důvodu se přikláním k myšlenkovému proudu frakce hnutí SHARP - Skinheads Against Racial Prejudice.

United

Jelikož jsem byl punkerem a mám mezi nimi pár svých známých a nejen proto, jsem také zastáncem myšlenky Punk 'n' Skins United.

Odjel jsem za prací do Anglie a jsem tu do ted. Takže veškeré dění v České republice sleduji na internetu. Vždycky, když si čtu nebo koukám na zprávy a je to o politice v ČR, je mi špatně. Nějak nedokážu - a nikdy jsem to nedokázal - pochopit, jak jim to může všechno procházet. Nemůžu tedy říci, že jsem apolitický. Ale zase nadruhou stranu se apolitikům nedivím, mají určitě míň žaludečních vředů z rozčilování.

Tento blog jsem založil, protože se chci přidat k lidem, kterým není jedno, že lidé vnímají skinheads jako nácky, rasisty. Vím nejlíp, jak to je. Taky jsem patřil k těm, co byli oblbnutí medii a potom, co se dozvěděli pravdu, se přidali na stranu skins.

Serenáda

Mimo jiné tu mám věci, které mě zajímají a myslím si, že je o nich dobré něco vědět. Jsou tu odkazy na stránky, které mají více či méně společného se skinheads, historií, popřípadě mými koníčky. Když jsem v České republice, snažím se nějak pomoci kapele mých velmi dobrých přátel Slepé ulici. Chodím s přáteli na naše oblíbená místa, tedy hospůdek a užívám si piva, což je další z mých oblíbených činností. V Anglii nám od 1.7.2007 zakázali kouřit na veřejných místech, tedy hlavně v hospodách, tak to stojí zaprd. K pivu prostě to cigáro patří, ne? Fotbal sleduji pouze z dálky. Pořád fandím SK Sigmě Olomouc.

Mezi moji oblíbenou hudbu patří SKA, Oi!, reggae, rock, metal, tedy skoro všechno. Filmy beru taktéž všechny, ale nezaručuji, že je dokoukám do konce. V poslední době se mi strašně líbil film This is England. Mela.

Ať si z těchto stránek odnesete cokoliv nebo nic, užijte si to...Pittbull

P. S.: Fuck of Faschos

P. P. S.: Tak jsem zpět v ČR a musím říci, že mé těšení se na návrat bylo předčeno zklamáním z toho, jak to tu vlastně chodí. Během posledních 2,5 let jsem úplně zapomněl, jací lidé u nás vlastně jsou... Škoda...